Hiába a luxus kozmetikum és sminktudás, ha nem figyelsz erre a 3+1 technikai alapra, könnyen nevetségessé válsz!
A helytelenül megvilágított fürdőszoba vagy szobai szépítkező asztal buktatói és következményei
Nagy a valószínűsége, hogy a gondatlanul „megtervezett” födőszoba világításod neked kínos, másoknak boldog perceket okozhatnak. Hiába sminkelsz profi módon, ha természetes –és optimális alap / kiegészítő világításod előnytelen, kevés vagy túl sok… nem látod a valós színeket, sem azt hogy mit csinálsz, a végeredményt még csak nem is sejtve. Minden tévedés, illúzió gyökere, hogy azt hiszed, a sminkeléshez használt világításoddal nincs semmi probléma. Ennek következménye a túl- vagy alul sminkelés (bohóc, ill. gésa hatás), rosszul felvitt kontúrozás, árnyékolás és pirosítás. Ne felejtsd el! Az utcára lépve természetes fényben fogják látni a sminked – próbálj meg nem túl nagy meglepetést okozni…
Amikor a kutya is furcsán néz rád…
EZEKEN A FELÜLETEKEN LEGYENEK AZOK A LÁMPÁK
Mikor készül a sminked, nem mindegy hogy milyen irányból vetül a fény az arcodra, ill. nem vetül, csak árnyékol. Könnyen előfordulhat, hogy ha csak a fejed búbját éri fény, azaz csak egy mennyezeti lámpád van a fürdőszobában, akkor szinte biztos, hogy leárnyékolod „saját magad”. Így már prep prime / primer alapozásnál hibázol, nem is beszélve arról, hogy sem a comedo-kat, sem az apróbb pihéket sem fogod észrevenni. Nincs kínosabb egy bajszos sminknél...
Az első és legfontosabb, hogy legyen egy alap világításod, melyet egy mennyezeti lámpával (LED) tudsz megvalósítani. Fürdőszobád méretét figyelembe véve ügyelned kell optimális méretére és fényerejére is. Kiegészítő kereszt világítást is érdemes beszerezned, melyek a tükröd körüli fali világítást jelentik. Ezt tükörmegvilágító - és fali LED(spot) lámpatestekkel (szem magasságban szerelve) tudod megvalósítani.
Ki a legszebb a vidéken?
Ha nincs a tükröd két oldalán világítás (fali LED világítás), ill. közvetlenül felette tükörmegvilágító LED, akkor hiába a profi smink tudomány, kreativitás és ügyes kezek, egy sima BB krém eredményét sem fogod jól látni. Ha komolyabb sminket készítesz, például Pin-up, Glamur vagy Dewy effekt, akkor biztos lehetsz benne, hogy nem leszel elégedett az eredménnyel természetes fénynél (sem).
A FÉNY EREJE ÉS SZÍN-HŐMÉRSÉKLETE MINDENT ELDÖNT
A fény nem megfelelő ereje (gyenge vagy erős) szintén elcsalhatja sminked valóság látszatát. Itt is könnyedén csúszhat az árnyékolás, bronzosítás, brokát fények és komplementer színek kikeverése a highlighter és a szemöldök pomádé használatának valós eredményei. Mielőtt fürdőszobai fényforrást, lámpatestet választasz, gondold át mely napszakban szoktál sminkeli, mekkora az arra szánt helységed és mennyi természetes fény árad be.
Nagyon erős fényekre nem lesz szükséged, inkább minőségük lesz meghatározó. Az alap mennyezeti világításod optimális teljesítménye 100 – 150 watt, ill. 1500-2500 lumen, melyek szín-hőmérséklete 3000 – 4000 Kelvin. Ügyelj arra, hogy az alap –és kiegészítő fényeid szín-hőmérsékletei ne térjenek el egymástól, mert könnyen esztétikátlan, zűrzavaros hangulatot keltenek.
Hideg hatással és nagyobb tisztaságérzettel bír a 4000 Kelvin, de a sminked könnyen „túltolt” bohóc effektus lehet, ha nem vagy elég következetes. A 3000 K színhőmérséklet a legideálisabb választás-sminkeléshez - a 2700 Kelvin ugyan hőhatásban és komfort érzetben is melegebb, lágyabb, de make up készítéséhez egyáltalán nem ajánlott – ha csak nem Gésa leszel a farsangon. Ha szeretsz elidőzni egy kádfürdőben, relaxálni, zenét hallgatni akkor a szabályozható szín-hőmérsékletű LED lámpákat is érdemes kipróbálnod.
A legjobb választás a diffúz, szórt fényű LED lámpatestek, melyek nem kápráztatják szemed, fényük nem zavaró, mégis homogén, egyenletes fényt biztosítanak. Kizárólag burás, megfelelő pára elleni védettségű zárt lámpatestet válassz! Kerüld a szabadon sugárzó fényforrások használatát, a fröccsenő víz, pára idő előtt károsítja, mindamellett, hogy életveszélyes is.
VALÓBAN ILYEN SZÍNŰ AZ ARCOM?
Minden napszakban, természetes –és mesterséges fénynél más és más árnyalatú a bőröd. Ahhoz, hogy jól eltaláld az arcodhoz illő alapozód, púdered optimális árnyalatát, nem árt jó minőségű fénynél választanod (és használnod) vagy szakember segítségét kérned. Értelemszerűen itt is a természetes fény a legjobb, de erre nem mindig van lehetőség. A LED lámpatesteknél és fényforrásoknál nem csak a színhőmérséklet fontos, hanem azok minősége, szín visszaadási indexe is.
A szín-visszaadási index a fényforrások, LED modulok azon képességét mérik, hogy különféle tárgyakat megvilágítva vele, mennyire képesek azok színét visszaadni, illetve az általuk megvilágított felületek színei mennyire térnek el a felület természetes napfény mellett érzékelhető színeitől. A fényforrás szín-visszaadási indexe CRI (Color Rendering Index) jelölése vagy Ra, egysége tökéletes szín-visszaadás esetén Ra=95/100 vagy CRI 95% - 100%.
Ezt az adatot a fényforrás vagy a lámpatest dobozán találod, ill. ha online rendelsz, a technikai termék adatoknál a leírásban nézhetsz utána.
TERMÉSZETES FÉNY
Ha azok közé a szerencsések közé tartozol, akiknek a fürdőszobájába csak úgy árad be a természetes fény, ügyelj arra, hogy a szépítkező asztalod az ablakoddal szemben legyen úgy, hogy a rajta lévő tükör ne takarja ki a kintről beáradó fényt. Természetesen így is előfordulhat árnyék (rossz idő, sötét stb), így oda sem árt az alapvilágítás mellé kiegészítő kereszt fényeket biztosítani. És ha már a természetességről beszélünk, akkor egyértelműen ez a sminkre is igaz – a kevesebb néha több – nincs szebb a természetes hatású sminknél!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.